Shpallen 14 veshjet më të mira të MET Gala, juve kush ju pëlqeu?

Xing

E Martë 14 Shtator 2021, 18:06 / Kategoria Showbiz nga Bota / 

Pas një viti në pauzë, Met Gala u rikthye. Tema e mbrëmjes pasqyronte ekspozitën e Institutit të Kostumeve të Muzeut Metropolitan, Në Amerikë: Një Leksikon i Modës. Yje si Rihanna, Billie Eilish, Kim Kardashian, Kendall Jenner, Gigi Hadid parakaluan në tapetin e kuq dhe vodhën vëmendjen, por vetë, 14 prej tyre revista "Harper's Bazaar" i ka shpallur më të mirët.

Iman e veshur me Dolce & Gabbana x Harris Reed
Zoe Kravitz e veshur me Saint Laurent
Billie Eilish e veshur me Oscar de la Renta
Yara Shahidi e veshur me Christian Dior
Rihanna e veshur me Balenciaga
Normani e veshur me Valentino
Kaia Gerber e veshur me Oscar de la Renta
Barbie Ferreira e veshur me Jonathan Simkhai
Emma Chamberlain e veshur me Louis Vuitton
Timothée Chalamet i veshur me Haider Ackermann
Grimes e veshur me Iris van Herpen
Kendall Jenner e veshur me Givenchy
Gigi Hadid e veshur me Prada
Lily-Rose Depp e veshur me Chanel
MOTI NE TIRANE
Poll