Video/ Gazetari raporton live nga Gaza, ndërtesa pas tij shembet nga sulmet izraelite

Xing

E Shtunë 15 Maj 2021, 10:10 / Kategoria Lajmet e fundit / 

Reporteri i BBC Arab, Adnan Elbursh po raportonte drejtpërdrejt nga Gaza kur një ndërtesë prapa tij u shemb pasi u godit nga një sulm izraelit.

Elbursh dhe ekipi vazhduan transmetimin, pa e ditur se çfarë do të ndodhte.

Luftimet midis Izraelit dhe militantëve palestinezë vazhdojnë dhe deri më tani 137 palestinezë kanë humbur jetën në Gaza. Sulmi më i fundit izraelit ishte në një kamp refugjatësh, ku u vranë tetë persona, shumica gra dhe fëmijë.

  

MOTI NE TIRANE
Poll