Aktualitet, 7 Gusht 2022, 17:34

Donte të këndonte në 'Sunny Hill', këngëtari shqiptar akuzon babain e Dua Lipës se ka urdhëruar arrestimin e tij

XING

Donte të këndonte në 'Sunny Hill', këngëtari

Artisti Shemsi Krasniqi, i njohur si Shemi i grupit “Ilirët” ka deklaruar se është arrestuar nga policia pasi ishte nisur për të kënduar në festivalin “Sunny Hill”. Ai hedh akuza ndaj babait të Dua Lipës, ku pretendon se Dukagjin Lipa ka urdhëruar që ai të arrestohet me qëllim që të mos këndojë këngën për Adem Jasharin.

Donte të këndonte në 'Sunny Hill', këngëtari

Reagimi i plotë: Te dashur qytetar. Sot me ka ndodh diqka qe kur ne jete se kisha prit.U nisa ne Germi ne Sunny Hill si pjesmares pa nje pa dy nje polic zyrtar me emrin Shkelzen Xhafa urdheroi te me prangosin pa e ba nje te keqe dhe asnji polic tjeter nuk donte ta beje kete ky matrapaz edhe i denoi disa police pse nuk i perfillen urdhrat e ti ky torrollak qart ashte pagu nga Dugagjin Lipa te me sjell ne kete gjendje se une jam perqare me Dugin se i jam betu ne dy femi te mi se kam me dal me kendu kangen e ADEM JASHARIT e ai ashte betu ne tre femi se nuk ka mem leju.Neser une kam me dal me kendu ate kang le te merr sa te doje para Shkelzen Xhafa po une kam me dal.Shihemi ne Sunny Hill Shemi iliret Xhamadanin dhe Adem Jasharin…kanga e legjendarit ashte hiti ma i madh per momentin vetem Dugagjin Lipes i pengon krejt stafin nalt e ka me shkie edhe policet e din dhe ju pengon vetem Shkelzen Xhafes jo se e ka haraqin aty.Zoti i nimofte popullit shqipetar.Shemi iliret.

Donte të këndonte në 'Sunny Hill', këngëtari

Donte të këndonte në 'Sunny Hill', këngëtari

Donte të këndonte në 'Sunny Hill', këngëtari

Donte të këndonte në 'Sunny Hill', këngëtari